MENU

Terapia dla par Gorzów

Terapia dla par jest formą psychoterapii, w której uczestniczy małżeństwo lub osoby pozostające w związku nieformalnym przeżywające trudności we wzajemnej komunikacji. Podczas spotkań z psychoterapeutą prowadzona jest rozmowa, podczas której partnerzy mogą swobodnie i szczerze porozmawiać. Celem terapii jest weryfikacja wzajemnych oczekiwań pary, poprawa komunikacji oraz relacji w związku. Proponujemy Państwu terapię pary prowadzoną pod okiem doświadczonego terapeuty na terenie Gorzowa. 

Kiedy zdecydować się na terapię dla par?

Terapia dla par jest skierowana zarówno dla osób będących w związku partnerskim, jak i dla małżeństwa. Na terapię warto się zdecydować w momencie, gdy: 

  • partnerzy nie umieją się porozumieć i wypracować wspólnego stanowiska w danej sprawie,
  • jeden z partnerów czuje się pomijany, umniejszane są jego potrzeby,
  • w związku brakuje zaufania, zrozumienia oraz wsparcia,
  • partnerzy chcą zmniejszyć wpływ rodzin i osób trzecich na związek lub mają poczucie, że przeszłe związki wywierają duży wpływ na ich obecną sytuację,
  • jeden z partnerów dopuścił się zdrady,
  • razem chcą poprawić jakość wzajemnych relacji.

Jakie są efekty terapii małżeńskiej?

Terapia małżeńska to często proces długotrwały, który wymaga wspólnego zaangażowania i obustronnej chęci zmiany na lepsze. Podczas terapii partnerzy uczą się odczytywać zarówno swoje potrzeby, jak i potrzeby drugiej osoby. Ponadto zyskują cenną umiejętność słuchania i wzajemnego komunikowania. Terapia małżeńska sprawia, że partnerzy stopniowo wzmacniają swoją relację, częściej podejmują wspólne decyzje i unikają niepotrzebnych konfliktów.
Często zdarza się, że podczas terapii małżonkowie mogą po raz pierwszy usłyszeć od siebie, jak postrzegają wzajemną relację i jak się w niej czują. Szczera rozmowa pomiędzy partnerami może korzystnie wpłynąć na proces komunikacji i ułatwić dalsze funkcjonowanie w związku. Co więcej, terapia małżeńska może wzmocnić relację intymną i ponownie rozpalić namiętność. Dzięki odpowiednio dobranym metodom terapii par może uratować swój związek i uniknąć rozwodu.

W naszym gabinecie oferujemy również terapię indywidualną.