MENU

O mnie

Psychoterapeuta to specjalista, który ma uprawnienia i umiejętności do prowadzenia psychoterapii. Oferujemy Państwu usługi wykwalifikowanej psychoterapeutki Anny Czekanowskiej-Gubskiej, która prowadzi psychoterapię na terenie Gorzowa. Specjalista ma niezbędne kompetencje i ukończyła kursy, takie jak: całościowy 4-letni kurs psychoterapii atestowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz podstawowy, zaawansowany kurs terapii systemowej w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej w Poznaniu, kurs — Grupa Balinta — praca z trudnym pacjentem. Ponadto odbyła całościowy staż kliniczny na Uniwersytecie Jagiellońskim na wydziale lekarskim w Katedrze Terapii Rodzin i Psychosomatyki.

Od 2011 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego Sekcji Naukowej Terapii Rodzin i Sekcji Naukowej Psychoterapii oraz nadzwyczajnym członkiem Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej. Z kolei w 2021 roku założyła fundację „Fundacja Pozytywnego Myślenia”, która wspiera zdrowie psychiczne.

Zakres specjalizacji psychoterapeuty

Psychoterapeuta specjalizuje się w terapii par i rodzin, a na co dzień pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego w Wojskowej Specjalistycznej Poradni Lekarskiej. Specjalista przyjmuje też pacjentów w Środowiskowej Poradni Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży w Sulęcinie, gdzie pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz ich rodzinami. Psychoterapeutka jest również odpowiedzialna za nadzór merytoryczny nad pracą psychoterapeutów w trakcie certyfikacji.

Psychoterapeutka Anna Czekanowska-Gubska prowadzi także sesje psychoterapii indywidualnej dorosłych cierpiących na zaburzenia lękowe, depresyjne, zaburzenia osobowości, zaburzenia psychosomatyczne, zaburzenia odżywiania, czy też zaburzenia psychotyczne. Ponadto prowadzi kontynuację leczenia poszpitalnego, pracuje z pacjentami onkologicznymi i pomaga radzić sobie po stracie bliskich. Specjalista ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu psychoterapii dorosłych, dzieci i młodzieży. Pracowała w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim na Oddziale Dziennym Ogólnopsychiatrycznym, gdzie prowadziła terapię grupową i terapię indywidualną. Dodatkowo współpracuje z organizacjami pozarządowymi działającymi w obszarze zdrowia psychicznego, między innymi: Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Autyzmem, specjalistami psychologii sądowej, psychoterapeutami, psychologami klinicznymi i terapeutami środowiskowymi w regionie.

Jak wygląda droga do uzyskania kwalifikacji psychoterapeuty?

Psychoterapeuta to osoba, której zadaniem jest zdiagnozowanie przyczyny problemu i dobranie skutecznej metody terapii. W tym celu specjalista musi nawiązać pewną relację z pacjentem, obdarzyć go zaufaniem i poczuciem bezpieczeństwa. Dzięki temu dana osoba będzie mogła spokojnie opowiedzieć o własnych trudnościach. Do uzyskania kwalifikacji psychoterapeuty niezbędne jest ukończenie studiów magisterskich oraz ukończenie 4-letniej szkoły psychoterapii.